teisipäev, 5. november 2013

Mõtteid esimesest loengust ning esimene täiendav lugemine

Esimese loengu heaks võib öelda, et see on teiste loengute taustal, kus ma seni viibinud olen, tõenäoliselt üks huvitavamaid. Enamuse loengus viibitud ajast ma isegi kuulasin, mis õppejõul oli meile öelda, selle asemel, et vaadata oma sülearvuti ekraani (uskuge mind, seda juhtub minu ülikoolis viibimise ajal haruharva). Kuna kahjuks pidin lahkuma poole loengu pealt (pärast vaheaega), siis suurt midagi loengu sisust ei saa öelda. Mis veel meeldis? Meeldis, et õppejõud mainis, et slaide hakatakse näitama loengutes võimalikult vähe, meeldis, et oma blogide tegemisel on üsna suur vabadus eneseväljendamisel (isegi keel ei pidanud olema eesti keel, wow). Märkimisväärne oli ka, et õppejõud jälgis reaalselt seda, mis toimub saalis ning ütles ka sõna sekka tudengite omavaheliste juttudele (ka see on siin ülikoolis üsna haruldane vaatepilt). Üldse oli kommunikatsioon õppejõu ja tudengite vahel võrdlemisi tihe, mis on minu jaoks väga tähtis hea loengu omadus. Lühidalt öeldes, loengu karakteristikatega väga rahul.

Nüüd aga siis esimese täiendava lugemise juurde. Ütlen kohe, et kommenteerin meile antud teksti väga pealiskaudselt. Mitte, et ma üldjuhul minimalist oleks, ka minu inglise keele oskus on võrdlemisi hea (riigieksami tulemus 91 punkti), kuid siiski on väga raske eestikeelselt lahti mõtestada inglis- (või ka muud võõr-) keelset teksti, eriti kui on veel sisse topitud suur hulk termineid, millele ei oskagi kohe eestikeelset vastet leida. Niipalju siis, et tekstis oli juttu kommunikatsiooni ning selle vahendite (TV, raadio, internett jne) plahvatuslikust levikust ühiskonnas viimaste aastate jooksul ning uut tüüpi kommunikatsiooni tekkimisest, mille nimeks on mass self-communication. Räägitud oli ka kommunikatsiooni rollist poliitikas. Üldiselt olen nõus erinevate väidetega, mida artikli autor oli maininud, kuna puutun internetiga igapäevaselt kokku ning erinevate nähtustega, mida autor kirjeldas (olgu siis juttu blogidest või millest iganes, millega saab kommunikeerida läbi interneti).

Tulles vastu ka õppejõu soovile, kasutasin seekord veidike teistsugust kirjastiili blogimisel. Loodan, et nüüd on Teie silmadel kergem. Kui pole ikka piisavalt suur font, siis andke otsekohe teada ;)

1 kommentaar:

  1. Kuule Steve, ikka peab proovima teooria tekste läbi närida ja neid ka oma mõtetega komponeerima. see ju see ülikooli idee on, inimestele anda selliseid meta tasandi teadmisi (mida teooriad ju on) ja õpetada neid läbi teoreetiliste ja filosoofilioste käsitluste maailma elamise praktikaid mõtestama :)
    nii et, pusi aga edasi neid teooria tekste, ainult kasuks see sulle tuleb. JA MUIDUGI, kuidagi vähe postitusi sul siin blogis üldse?

    VastaKustuta